Комплексний підхід до вирішення інженерних завдань

Будівництво гравітаційних підпірних стін з габіонів

Будівництво гравітаційних підпірних стін з габіонів

Технічні умови на влаштування габіонних конструкцій

До початку виконання робіт основа під укладання щебеневої подушки та першого ряду габіонних матраців повинна бути спланована, ущільнена та очищена від будівельного сміття. Для визначення контурів щебеневої подушки та місця укладання перших рядів габіонних матраців необхідно виконати розбивку контурів за допомогою колів та мотузки.
Як розділяючий матеріал, між грунтом основи та щебеневою подушкою, використовується термічно скріплений геотекстиль типу Typar®SF-56. Геотекстиль укладається таким чином, щоб його краї виступали за контури щебеневої подушки на 10 см. Напуски окремих полотен геотекстилю повинні становити не менше 30 см. Як фільтруючий матеріал при пристрої зворотного фільтра, між основою та габіонною конструкцією, використовується термічно скріплений геотекстиль типу Typar®SF-40. Габіони заводського виготовлення поставляються на об’єкт у складеному вигляді (у палетах).
Розкладати габіон необхідно на твердій поверхні, розправити всі складки і переконатися, що всі частини габіону рівні і прямолінійні. Піднявши лицьову, задню та бічні панелі у вертикальне положення формується прямокутна скринька. Після цього необхідно з’єднати вершини кутів ящика разом з каркасним дротом, який виступає з кутів кожної з панелей і переконатися, що частини всіх чотирьох сторін знаходяться на однаковій висоті. Пов’язують вершини кутів панелей, з’єднуючи панелі по всій довжині витками дроту в одну або дві петлі. Зв’язування можна виконувати як вручну, так і за допомогою спеціальних степлерів.
Зв’язуючи панелі каркасу між собою, утворюють кілька габіонних ящиків. Поверхняна яку встановлюються габіони, має бути спланована. При встановленні необхідно стежити за рівністю вертикальних та горизонтальних позначок встановлених габіонних ящиків. Габонні ящики зв’язуються між собою, утворюючи габіонну конструкцію.
Габіонні ящики зв’язуються між собою за допомогою дроту, діаметром 2,2-2,4мм з цинковим покриттям по всіх суміжних гранях, в одну або дві петлі, включаючи тильну та фасадні сторони. Габіони заповнюються вручну або механізованим способом. Камінь повинен досить щільно укладатися в габіонну скриньку. Останній габіон залишають порожнімщоб була можливість прив’язати до нього такі габіони. Кам’яні матеріали для заповнення габіонів повинні укладатися в сітчасті короби вручну з оптимальною щільністю. У габіонах має використовуватися великоуламковий природний кам’яний матеріал. Ручна кладка каменю повинна забезпечувати насипну щільність кам’яного матеріалу більше 1750 к/м 3 . Мінімальний лінійний розмір каменю, для габіонів надводної зони, повинен бути більше 1,3 номінального розміру осередку габіону. Максимальний розмір каменю не повинен перевищувати 250 мм.

Допускається використовувати камінь некондиційного зернового складу меншого розміру обсягом не більше 10%. Укладання такого матеріалу має виконуватися рівномірно по внутрішній поверхні площини габіону зі збільшенням у проекті на 5-10% значення насипної щільності кам’яного матеріалу.

За один раз заповнюють лише половину габіонного ящика, після чого габіон фіксують у середині горизонтальною зв’язкою поверх шару каменю, і лише тоді заповнюють другу половину габіонного ящика.

Габіони заповнюють каменем на 2,5-3,0см вище за верхню кромку для подальшого його ущільнення. Для цього краще підходить кам’яний матеріал дрібної фракції. Після закінчення заповнення та ущільнення закривається та натягується кришка габіону.

Кришки габіонів необхідно щільно притягувати до передніх граней та одночасно обв’язувати дротом. Для запобігання вимиванню матеріалу зворотного засипання за задньою гранню габіону влаштовується зворотний фільтр із термічно скріпленого геотекстилю типу Typar® SF-40.

При влаштуванні габіонів в армогрунтових конструкціях як армуючих елементів може використовуватися армуюча георешітка типу Armatex® . Довжина полотна армування, крок армування і марка георешітки за міцністю визначаються розрахунками.

Об'єкти, в яких виконується ця послуга

Дякуємо

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

Поставте питання нашим експертам!

    Файл у форматі .jpeg, .png, .pdf, .doc, .xls до 2 Mb

    Спасибо

    Мы свяжемся с Вами в ближайшее время