Комплексний підхід до вирішення інженерних завдань

Монтаж геомембран

Наша компанія виконує роботи з монтажу полімерних геомембран GeoSvit®HDPE Xavan®GeoSvit®LDPEІЗОЛІТ ®.

Геомембрани з термопластичних полімерів в основному застосовуються для:

  • протифільтраційного екранування полігонів ТПВ (твердих побутових відходів);
  • протифільтраційного екранування гноєсховищ;
  • пристрої штучних резервуарів питної води;
  • гідроізоляції очисних споруд;
  • декоративних та штучних водойм;
  • спорудження водойм для рибного господарства;
  • гідроізоляції фундаментів будівель та споруд;
  • пристрої пожежних водойм;
  • протифільтраційне екранування шламосховищ.

Технічні умови на укладання геомембрани GeoSvit®HDPE для створення протифільтраційних екранів та гідроізоляційних систем

Зберігання та транспортування геомембрани GeoSvit®HDPE

Доставка матеріалу здійснюється транспортними засобами. Розвантаження геомембран необхідно проводити спеціальними розвантажувальними засобами – вантажопідіймальним краном або автонавантажувачем. Для розвантаження та переміщення необхідно використовувати міцні текстильні ремені. Рулони матеріалу укладаються на рівну поверхню без гострих предметів (каменів, гілок, коренів тощо). Якщо поверхня не відповідає цим вимогам, то необхідно як захисний шар використовувати геотекстильTipptex BS. Геомембрана укладається в 3 шари. Перший (нижній шар) – 4 рулони, другий – 3, третій – 2 рулони. Рулони геомембрани мають бути зафіксовані у нерухомому стані. Запобігти переміщенню рулонів можна за допомогою клинів та спеціальних ременів.

Підготовка основи для укладання геомембрани GeoSvit®HDPE

Основа під укладання повинна бути спланованою, очищена від сміття, каміння, органіки або іншого матеріалу, який може пошкодити полотно геомембрани. Якщо основа не відповідає вищезазначеним вимогам, необхідно використовувати захисний шар, що підстилає, голкопробивного геотекстилю типу Tipptex BS. Слід вживати заходів, що унеможливлюють утворення ділянок скупчення води на поверхні підстилаючого шару.

Укладання геомембрани GeoSvit®HDPE

Перш ніж розпочати укладання, слід скласти план проведення монтажних робіт з детальним позначенням розмірів та взаєморозташування полотен геомембрани та зварювальних швів. План проведення монтажних робіт повинен включати, як мінімум, наступні пункти:

  • розміри та розташування полотен геомембрани та зварювальних швів;
  • черговість та напрямок виконання укладання полотен;
  • умовне позначення полотен геомембрани та зварювальних швів;
  • розташування спеціальних конструкцій (наприклад, випуск труб, приєднання до існуючих будівель).

Окремі полотна геомембрани розміщуються таким чином, щоб не відбулося перехрещення швів в одній точці. Мінімально можлива відстань між точками перехрещення швів має становити 0,5м. Окремі полотна геомембрани з’єднуються зварюванням. Для забезпечення умов якісного зварювання полотна геомембрани необхідно укладати з нахлестом 100-150мм, як у поздовжньому, так і поперечному напрямку. У жодному разі не повинно бути перехресних швів. Кількість швів, зроблених екструзійним способом зварювання, має бути мінімальною. Відхилення від плану проведення монтажних робіт можливі лише у разі, якщо вони узгоджені з органами контролю. Укладання полотен геомембрани здійснюється на підготовлену поверхню, дотримуючись необхідного нахльостування полотен. На схилах геомембрану укладають у напрямку зверху донизу за допомогою спеціальних пристроїв – траверс. Для закріплення геомембрани на верхній брівці укосу необхідно передбачити влаштування анкерних траншей.

Приклад кріплення країв полотен геомембран до ґрунтової поверхні в анкерній траншеї

При необхідності кріплення геомембрани до бетонної поверхні використовують спеціальні кріпильні елементи: дюбелі та притискні пластини; закладні деталі; або смуги геомембрани попередньо прикріплені до бетонної поверхні за допомогою дюбелів. Зварювання геомембрани GeoSvit®HDPE Рулони геомембран HDPE зварюються між собою за допомогою спеціального обладнання: гарячим повітрям або гарячим клином або комбінованим способом, що дозволяє виконувати два шви з перевірочним каналом. Тим самим є можливість контролювати якість звареного з’єднання.

Подвійний шов з випробувальним каналом

Для зварювання в важкодоступних місцях або в місцях проходу інженерних комунікацій використовують екструзійне зварювання.

Екструзійний шов

Об'єкти, в яких виконується ця послуга

Дякуємо

Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

Поставте питання нашим експертам!

    Файл у форматі .jpeg, .png, .pdf, .doc, .xls до 2 Mb

    Спасибо

    Мы свяжемся с Вами в ближайшее время