Влаштування ізоляційних покриттів резервуарів та споруд для тваринницьких та птахівницьких комплексів, за допомогою плівкових геосинтетичних матеріалів – одна з основних видів послуг, що надаються нашою компанією.
Ми пропонуємо комплексні рішення щодо плівкового ізолювання:
Лагуна для рідких стоків гною
Лагуна – оптимальне вирішення питання тимчасового зберігання гною (посліду) перед його утилізацією як органічне добриво. Вона може бути виконана як у вигляді відкритого, так і закритого резервуара (з геомембраною, що покриває). Технологія будівництва лагуни включає три основні етапи:
1. Визначення технічних параметрів ґрунтового котловану
Кут укосів котловану приймається виходячи з геологічних умов ділянки будівництва: для суглинку – 45° (відношення висоти до закладання 1:1); для піску – 25 ° (відношення висоти до закладення 1: 2,25). Якщо в лагуні передбачається перемішування або глибинне відкачування гною за допомогою певного обладнання, це також необхідно враховувати під час планування укосних частин та днища котловану. У разі необхідності подальшого відкачування гною за допомогою шлангової системи, що працює від дизельної насосної станції, максимальна глибина лагуни не повинна перевищувати 6м.
2. Планування котловану
Земляні роботи включають: виїмку ґрунту, ущільнення днища та укосів котловану, формування ґрунтового насипу та анкерної траншеї по периметру котловану. Для виключення проростання рослин під протифільтраційним покриттям, рекомендується обробити поверхні ґрунтового котловану спеціальним хімічним складом (гербіцидами суцільної дії). Це дозволить виключити процес перегнивання рослинності під плівкою та ймовірного виникнення повітряних бульбашок.
3. Укладання протифільтраційного екрану
Ізолювання заглибленої у землі ємності виконується за допомогою геосинтетичного екрану, що складається з двох шарів:
– захисного шару з голкопробивного нетканого геотекстилю, виконаного зі 100% поліпропілену із міцністю на статичний прокол понад 4 кН (типу Tipptex BS25);
– ізоляційного покриття з геомембрани, виготовленої з поліетилену високої щільності, з додаванням сажі, антиокислювачів, стабілізаторів високої температури та відповідно до вимог Європейського стандарту EN 13492 (типу GeoSvit® HDPE). Геомембрана GeoSvit® HDPE стійка до впливу агресивних хімічних речовин та ультрафіолетового випромінювання, наділена високою міцністю та довговічністю.
У разі необхідності виключити попадання атмосферних вод у тіло лагуни та мінімізувати негативний запах на прилеглій території, поверхню гноєсховища може бути закрита за допомогою еластичної плівкової гідроізоляції (геомембрана LDPE) – лагуна закритого типу.
Ми пропонуємо комплексний інженерний підхід до будівництва с/г лагун, який дозволить унеможливити виникнення будь-яких складнощів у Замовника, пов’язаних з подальшою експлуатацією готової ємності (заповнення-опорожнення резервуара, надійна гідро/газоізоляція, високий термін служби споруди).
ТОВ “Гідрозахист” 2022 р.
Будь-яке копіювання чи відтворення інформації без згоди авторів заборонено.
Всі права захищені.
Automated page speed optimizations for fast site performance